شیلنگهای فشار قوی

خرید شیلنگ مکش و تخلیه  آب

شیلنگ مکش و تخلیه آب یکی از انواع شیلنگ‌های صنعتی است که جهت مکش وتخلیه آب و سایر مایعات غیر خورنده، استفاده می‌شود، این نوع از شیلنگ‌ها مقاومت تنش برخوردار است، چون در لایه تقویت کننده شیلنگ توسط رشته سیم های فولادی تقویت شده، ویژگی و شرایط کاری با این شیلنگ ها تقریبا مانند شیلنگ‌های انتقال آب است اما شعاع خمش در شیلنگ های مکش و تخلیه آب برابر با 6 است که ، نصف شعاع خمش شیلنگ های انتقال آب است، می توان نتیجه گرفت که شیلنگ‌های انتقال آب انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

ساختار شیلنگ مکش و تخلیه آب

شیلنگ مکش و تخلیه آب
شیلنگ مکش و تخلیه آب

سه لایه تشکیل دهنده این شیلنگ به این صورت است که در لایه اول لوله ای درونی از جنس لاستیک صنعتی وجود دارد و لایه‌ای  تقویت‌کننده با بافت صنعتی از جنس رشته سیم های فولادی که مقاومت تنش بالایی دارند روی آن کشیده شده و در نهایت برای حفاظت از لوله در برابر اوزون و شرایط جوی یک لایه خارجی با لاستیکی مقاوم روی آن قرار گرفته است. برای شناخت بهتر شیلنگ ها، می توانید مطب مربوط به بررسی ساختار انواع شیلنگ ها را مطالعه بفرمایید. 

 

علائم ثبت شده روی شیلنگ های انتقال

روی شیلنگ های مکش وتخلیه آب نیز مانند مابقی شیلنگ های صنعتی یک سری علامت و عدد نوشته شده که مشخصات لوله را عنوان می کند در زیر این علائم را بیان می کنیم و بررسی می کنیم که به چه معنی است.

NCR WSD 150 -WATER SUCTION & DISCHARG HOSE – ID -BP 450 PSI- WP 150 PSI

  •  CRN:  نشان دهنده‌ی نام برند
  • WSD 150: فشار کاری که در هنگام تخلیه و مکش می‌تواند تحمل کند 150 بار است  
  •  WATER SUCTION & DISCHARG HOSE: بیان می‌کند این نوع شیلنگ، یک شیلنگ مکش و تخلیه  آب ست.
  • ID قطر داخلی شیلنگ است.
  • BP  450 PSI:  فشار ترکیدن برابر 450 PSI
  • WP  150 PSI:  فشار کاری برابرست با 150   

مشخصات شیلنگ مکش و تخلیه آب

 در جدول زیر  شرایط کار و مدل های مختلف شیلنگ مکش و تخلیه آب آورده شده است  شرایط کار ونگهداری از شیلنگ‌های مکش و تخلیه آب به این صورت است که شعاع خمش شیلنگ های مکش و تخیله آب 6 است یعنی تا 6 برایر قطر داخلی شان قابلیت خم شدن دارند، حداقل  و حداکثر دمای کاری بین20- تا 80+ درجه سانتی گراد است و ضریب اطمینانی 3 برابر فشار کاریشان دارند. در جدول نیز می  بینید که  فشار کاری در انواع مختلف این شیلنگ‌ها برابر با 10 بار و فشار ترکیدن آنها برابر 30 بار است ،

 

شیلنگ مکش و تخلیه آب
شیلنگ مکش و تخلیه آب

 

از آنچه در بالا بیان شد در می‌یابیم که  شیلنگ های تخلیه و مکش آب  در بسیاری از صنایع مانند کشاورزی، ساختمان سازی کاربرد دارد، این شیلنگ می توانند فشار کاری 10 بار و فشار ترکیدن 30 بار را تحمل کند، همچنین بدلیل استفاده از یک بافت مارپیچ با رشته سیمی از  جنس فولادی در لایه تقویت کننده آن این شیلنگ ها نسبت به فشار آب تا حدود 10 مقاوم هستند.

 

 

 

 

خرید شیلنگ مکش و تخلیه, شیلنگ مکش آب, شیلنگ مکش و تخلیه, شیلنگهای فشار قوی, فشار کاری شیلنگ مکش و تخلیه آب, قطر داخلی شیلنگ مکش و تخلیه آب, قیمت شیلنگ مکش و تخلیه, محدوده دما شیلنگ مکش آب

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up