شیلنگهای فشار قوی

شیلنگ مته‌های چکشی

استفاده از مته های چکشی برای خورد کردن آجر، سیمان، سنگ و …، کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی، استخراج سنگ و کاربردهای صنعتی و عمرانی دارند. شیلنگ مته‌های چکشی، جهت کاربری در کمپرسور هوا استفاده می شود و با ایجاد فشار هوای زیاد به مته کمک می‌کند که با قدرت بیشتری سنگ و مصالح سخت را خورد و متلاشی کند. از آنجا که این نوع شیلنگ روی مته ها نصب می شود، مقاومت بالای نسبت به لرزش دارد.نوع دیگری از این شیلنگ‌ها، شیلنگ مته های چکشی فوق قوی است که برای کمپرسورهای فشار بالا و انتقال محموله نفتی و … استفاده می‌شود.

لایه های مختلف شیلنگ مته‌های چکشی

شیلنگ مته های چکشی
شیلنگ مته های چکشی

لایه های تشکیل دهنده این شیلنگ ها به این صورت است که درونی ترین لایه همان لوله داخلی از جنس لاستیک صنعتی مقاوم در برابر بخارات نفتی است، لایه تقویت کننده از الیاف رشته ای صنعتی با مقاومت تنش بالا ساخته می شود و در آخر لایه پوشش خارجی از جنس لاستیک صنعتی مقاوم در برابر اوزون و شرایط  متفاوت جوی است.

فقط یک مدل از این شیلنگ تولید می شود که طول آن  برابر با 50 متراست، فشار ترکیدن شیلنگ 60 بار (900 PSI) و فشار کاری شیلنگ 20 بار (300 PSI) می باشد همچنین اندازه ی قطر خارجی 29.2 میلی متر و اندازه ی قطر داخلی 19 میلی متر یا همان ¾ اینچ است

مشخصات درج شده روی شیلنگ مته‌های چکشی

این شیلنگ استاندارد ایزو 2398/A2  دارد، پوشش خارجی شیلنگ، صاف است .در زیر به بررسی علائم نوشته شده روی آن می‌پردازیم:

WNCR JACK HAMMER HOSE –  ¾ – P 300 PSI

  • NCR: نشان دهنده برند شیلنگ است.
  • JACK HAMMER HOSE: کاربرد شیلنگ در مته های چکشی
  • ¾ :قطر داخلی شیلنگ مته های چکشی ¾ اینچ یا 19 میلی متر است.
  • WP 300 PSI: فشار کاری لوله برابر است با 300 PSI

برای دانستن مابقی اطلاعات پایه ای برای انتخاب شیلنگ می توانید صحفه بررسی ساختار شیلنگ را مطالعه فرمایید.

شرایط نگهداری و کار با شیلنگ مته های چکشی

برای استفاده از شیلنگ های مته ای چکشی باید از شرایط نگهداری و کار با آن اطلاع داشته باشید، این نوع شیلنگ ها برای انتقال هوا استفاده می شود و در برابر لرزش مقاوم است،شعاع خمش آن 10 برابر قطر داخلی شیلنگ می باشد، کمترین دمای کاری برای استفاده از شیلنگ مته‌های چکشی  25- و بیشترین دمای کاری  70+ است، ضریب اطمینان شیلنگ نیز 3 برابر فشار کاری است.

 

در نتیجه می توان گفت که شیلنگ مته های چکشی، نسبت به لرزش بالا مقاومند، در سایز 3/4 موجود است. کاربردی زیادی در انواع حفاری دارد همینطور شیلنگ های مته ای چکشی فوق قوی نیز تولید می‌شوند که ضریب اطمینان و فشار ترکیدنی بالاتری دارند و می توانید مشخصات آن را از اینجا مطالعه کنید، برای خرید و  اطلاع بیشتر از قیمت و مشخصات شیلنگ مته‌های چکشی می توانید با کارشناسان هیدرو صنعت بهنام تماس بگیرید.

 

 

خرید شیلنگ 60 بار, خرید شیلنگ مته‌های چکشی, شیلنگ مته‌های چکشی, شیلنگهای فشار قوی, قیمت شیلنگ مته‌های چکشی, مشخصات شیلنگ مته‌های چکشی

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up