شیلنگهای فشار قوی

شیلنگ مته های چکشی فوق قوی

شیلنگ مته های چکشی فوق قوی معمولا برای حفاری و سنگ کاری استفاده می شود و در ساخت و ساز و کارهای عمرانی، صنایع معدن، حفاری چاه و حفاری در صنایع نفت و گاز بسیار کارآمد است، نحوه ی کار کرد این شیلنگ ها به این صورت است که به عنوان یک واسطه، هوا و فشارهیدرولیک را از کمپرسور به مته انتقال می دهند، بطوریکه مته قدرتمندتر، حفاری را انجام می‌دهد، این شیلنگ‌ها از مواد بسیار مقاومی ساخته شده اند و در برابر فشار، ضربات و لرزش مقاوم است.

شیلنگ مته های چکشی فوق قوی، جهت کابری سنگین در انتقال محموله نفتی، هوای فشرده و کمپرسورهای فشار بالا و سایر تجهیزات کارگاه های عمومی می شود.بهتر است برای انتقال محوله نفتی از شیلنگ مخصوص خودش استفاده شود.

لایه‌های مختلف شیلنگ مته‌های چکشی فوق قوی

این شیلنگ، از نوع شیلنگ های صاف است، که لوله داخلی آن از جنس لاستیک مقاوم در برابر نفت است و در لایه روی آن یک تقویت کننده از جنس الیاف رشته ای صنعتی با مقاومت تنش بالا کشیده می شود و در آخر از یک لاستیک صنعتی مقاوم در برابر نفت، اوزون و شرایط جوی به عنوان پوشش خارجی استفاده می شود.

 

مشخصات شیلنگ مته‌های چکشی فوق قوی 

شیلنگ هوای مته های چکشی فوق قوی
شیلنگ هوای مته های چکشی فوق قوی

 

این شیلنگ فقط در سایز ¾ اینچ موجود است و طولی به اندازه ی 50 متر دارد. فشار ترکیدن لوله 80 بار (1200 PSI) است و فشار کاری معادل 20بار (300 PSI) را تحمل می کند، قطر خارجی آن 30 میلی متر و قطر داخلی اش 19 میلی متر یعنی ¾ اینچ است،که اصطلاحا می گوییم اندازه شیلنگ ¾ است.

 

علائم نوشته شده روی شیلنگ مته‌های فوق قوی، به صورت زیر است

برای آگاهی بیشتر از مشخصات یک شیلنگ، می‌توانیم علائم نوشته شده روی شیلنگ را بررسی کنیم،این علائم به طور کامل در بررسی ساختار شیلنگ بیان شده اند، اما در اینجا هم علائمی که به طور اختصاصی روی این شیلنگ نوشته شده را بررسی می‌کنیم.

NCR SUPER JACK HAMMER HOSE – ¾ – WP 300 PSI

  • NCR:نام برند شیلنگ
  • SUPER JACK HAMMER HOS: عنوان می کند که یک شیلنگ مته ای فوق قوی است
  • ¾: همان قطر لوله داخلی و بر حسب اینچ است
  • WP 300 PSI: یعنی فشار کاری شیلنگ برابر به 300PSI  (20)

نکات کاربردی برای استفاده و نگهداری از شیلنگ مته‌های فوق قوی

یکی از ویژگی های منحصر بفرد شیلنگ مته های چکشی فوق قوی این است که مقاومت زیادی در برابر لرزش دارد، همچنین این شیلنگ مانند شیلنگ مته‌های چکشی شعاع خمشی 10 برابر قطر داخلی اش دارد، کمترین دمای  کاری آن 25- و بیشترین دمای کاری  70+ می باشد و در آخر  ضریب اطمینان شیلنگ نیز 4 برابر فشار کاری‌اش است، تفاوت عمده شیلنگ های مته‌های چکشی با شیلنگ مته های چکشی فوق قوی در فشار ترکیدن آنهاست که در فوق قوی فشار ترکیدن 80 بار است اما در شیلنگ های مته‌های چکشی 60 بار است.

 

 

خرید مشخصات شیلنگ مته‌های چکشی فوق قوی, شیلنگ مته‌های چکشی فوق قوی, شیلنگهای فشار قوی, قیمت مشخصات شیلنگ مته‌های چکشی فوق قوی, مته‌های چکشی فوق قوی, مشخصات شیلنگ مته‌های چکشی فوق قوی

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up