شیلنگهای فشار قوی

شیلنگ فشار قوی هوا 60 بار (کاربری سنگین)

با پیشرفت چشمگیر صنعت و همینطور لزوم حفاری های سخت برای استخراج سنگ ها، استفاده از شیلنگ هوا برای کاربری سنگین افزایش داشته. این شیلنگ ها  در کمپرسور های هوا برای استخراج سنگ، همینطور در کارگاه‌های خدمات، کارگاه های ساخت و ساز، کارخانه ها و کار گاه های کشتی سازی و سایر کاربردهای عمومی، به طور گسترده استفاده می شود. رنگ این شیلنگ ها مشکی است و از نوع بانداژ هستند و برای انتقال هوا استفاده می شوند.

ساختار شیلنگ هوا_کاربری سنگین

شیلنگ هوا_کاربری سنگین
شیلنگ هوا_کاربری سنگین

لایه های تشکیل دهنده شیلنگ هوا-کاربری سنگین به این صورت است که لایه اول یعنی همان لوله مرکزی، از جنس لاستیک صنعتی مقاوم در برابر بخارات نفتی است ، لایه تقویت کننده ای که روی آن قرار دارد، جنسی از بافت صنعتی با مقاومت تنش بالا دارد ودر آخر پوشش خارجی با جنسی از لاستیک مقاوم در برابر اوزون و شرایط جوی، از آن ها حفاظت می کند.

برای اطلاع بیشتر از ساختار انواع شیلنگ و شناخت علامت اختصاری آن می توانید،ابتدا صحفه بررسی ساختار شیلنگ را مطالعه فرمایید.

 

مشخصات شیلنگ هوا_کاربری سنگین

بیشتر مشخصات مدل های متفاوت این شیلنگ، یکسان است و تفاوت آنها فقط در قطر داخلی و خارجی این شیلنگ ها می باشد  طول انواع شیلنگ هوا_کاربری سنگین، 40 متر است.فشار ترکیدن شیلنگ هوا_کاربری سنگین معادل 60 بار (900 PSI) و فشار کاری 20 بار (300 PSI) است، اما در اندازه‌ی قطر متفاوت است.

  • اندازه‌ی قطر خارجی شیلنگ از 30 میلی متر تا 118
  • اندازه‌ی قطر داخلی از 19 تا 101.6 میلی متر

نکته : برای انتخاب راحت‌تر قطر شیلنگ از قطر داخلی اسمی، استفاده می کنیم. قطر داخلی اسمی شیلنگ ها هوا باکاربری سنگین 19 میلی متر( ¾) اینچ  تا 102 میلیمتر(4 اینچ) است.

از دیگر مشخصات شیلنگ که می توان از نشانه های آن متوجه شد این است که  شیلنگ فقط قابلیت انتقال دارد، حداقل شعاع خمش آن 10 برابر قطر داخلی است، حداقل دمای کاری 25-   و حداکثر دمای کاری 70+  می باشد و در آخر اینکه ضریب اطمینان این شیلنگ 3 برابر فشار کاری است.

شیلنگ هوا_کاربری سنگین
شیلنگ هوا_کاربری سنگین

علائم اختصاری نوشته شده روی شیلنگ هوا با کاربری سنگین

پوشش خارجی شیلنگ هوا-کاربری سنگین از نوع بانداژ است که علائم مشخصه شیلنگ با رنگ زرد روی آن نوشته شده است.علائمی که روی لوله درج شده به صورت زیر است:

NCR     AD300     AIR HOSE – HEVEY DUTY – ID- PB  900 PSI-WP  300 PSI

  • NCR    AD300: نام برند شیلنگ و مدل آن
  • AIR HOSE:نشان دهنده ا ینکه یک شیلنگ هواست.
  • HEVEY DUTY: نماینگر استفاده از شیلنگ هوا برای کاربری سنگین است.
  • ID:قطر داخلی شیلنگ می باشد.
  • PB  900PSI: نشان می دهد فشار ترکیدن برابر 900PSI است.
  • WP  300PSI:نسان دهنده فشار کاری آن است که برابرست با 300

 

به طور خلاصه می توان گفت که شیلنگ هوا با کاربری سنگین،طول کمتری نسبت به شیلنگ هوای معمولی دارد و همینطور   فشار کاری در همه‌ی مدل‌های آن برابر با 300PSI است. هیدرو صنعت بهرام با تجربه قوی در ارائه انواع شیلنگ های هوا، می تواند  شما را در خرید شیلنگ هوا برای کاربری سنگین با بهترین قیمت راهنمایی کند.

 

خرید شیلنگ هوا کاربری سنگین, شیلنگ هوا کاربری سنگین, شیلنگهای فشار قوی, قیمت شیلنگ هوا, قیمت شیلنگ هوا کاربری سنگین

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up